Co to jest Fanpage i dlaczego warto go mieć

Co to jest Fanpage

Co to jest Fanpage i dlaczego warto go mieć

Co to jest Fanpage? Fanpage to własna strona na najpopularniejszym portalu społecznościowym, czyli na Facebooku. To coś podobnego do profilu na Facebooku tylko, że bardziej dla firm, osób publicznych, produktów lub znanych marek (tak jak z angielskiego sama nazwa mówi Fan page – Strona dla fanów). Na własnym fanpagu możesz podać informacje o swojej firmie takiej jak dane adresowe, telefon, historia firmy czy informacje o swoich produktach. W Polsce Facebooka używa około 11 000 000 osób i to powinno być dla nas proste, że nasza firma też musi się tam znaleźć. Własny Fanpage łatwy sposób, aby ludzie znaleźli nas w internecie i sprawdzili czym się zajmujemy czy też opinie o nas. Niewątpliwie założenie Fanpage to po prostu darmowa reklama, ponieważ poza osobami z Facebooka mogą do nas trafić także ludzie z wyszukiwarek, gdyż Facebook jako platforma jest w pełni indeksowana do wyszukiwarek takich jak Google, Yahoo, Bing itp.

Po co mi Fanpage i co mi to da

Skoro wiesz już co to jest Fanpage to warto poznać teraz jego zalety.

Posiadanie fanpage ma wiele zalet i każdy, kto poważnie myśli o swojej firmie powinien go mieć. Ale w krótkim podsumowaniu – Co może dać Ci fanpage:

– Znalezienie nowych potencjalnych klientów ?

– Przekształcenie Twojej firmy w markę ?

– Budowanie wizerunku Twojej firmy ?

– Nawiązywanie lepszego kontaktu z klientami ?

– Informowanie o tym co się dzieje w firmie oraz o np. nowych usługach, promocjach itp. ?

– Zwiększanie zainteresowania ?

Fanpage założony i co dalej, co teraz

To jest tutaj kluczowe pytanie, ponieważ wiele osób zaraz po wgarniu zdjęcia profilowego swojej firmy staje i nie wie co zrobić. Na początku poinformuj swoich klientów, że masz Fanpage i mogą Cię już tam znaleźć, a nawet z Tobą popisać. Możesz to zrobić poprzez dodanie tej informacji na twoim blogu/sklepie internetowym. Oprócz tego uzupełnij na Fanpagu informacje o firmie, dodaj kilka postów i staraj się do zachęcić Twoich potencjalnych klientów do zakupu oferowanych przez Twoją firmę usług czy produktów. Dobry post to wcale nie masa nudnego tekstu i zdjęć. Wystarczy dobrej jakości zdjęcie (jedno) oraz krótki tekst zachęcający do danej akcji np. skorzystaniu z aktualnej promocji.

Następnie wypadałoby zdobyć pierwsze polubienia na stronie, ponieważ pusty fanpage bez jednego polubienia wygląda w sumie trochę głupio. Jak zdobyć lajki na Fanpage? Odpowiedź na to pytanie powinna Ci już tak znana jak co to jest Fanpage. Zaproś swoich znajomych z Facebooka! Niech dowiedzą się, że aktywnie działasz na Facebooku a może i nawet o tym, że masz firmę.

Hmm, masz już setkę polubień, ale Twoich postów nikt nie czyta i nie udostępnia?  Musisz pamiętać, że twój Fanpage to nie bazar na, którym każdy chce słyszeć krzyk „kup to, kup tamto” lub „panie ja mam tu taniej niż inni, kup”. Staraj się udostępniać treści ze smakiem i najlepiej takie, jakie sam być przeczytał/a.  Pokaże Ci teraz 1 wpis o tym samym przekazie, ale jeden będzie słaby a drugi prawidłowy.

Jak zrobić dobry wpis na Fanpage

Jak widzisz w obydwu wpisach sprzedawcy oferują te same produkty, lecz pierwszy jest słaby. Dlaczego? Wpis jest napisany jako rozkaz – klienci nic nie muszą, klienci mogą. Promocyjne ceny widzimy w 90% sklepów w internecie więc taka wstawka praktycznie nie ma sensu a dodatek „tylko dzisiaj” jeszcze pogarsza sytuację, ponieważ klient może poczuć się dosyć niezręcznie. Jeżeli chcesz tworzyć promocję to zaplanuj ją wcześniej i daj swobodę swoim klientom.

W drugim wpisie do niczego nie zmuszasz od pierwszych zdania. Piszesz o czystych faktach – jest zima? No zgadza się. Potencjalny klient może mieć w zimę ochotę, aby pojeździć na snowboardzie lub nartach? No tak. Na końcu zainteresowany klient dostaję podpowiedź gdzie powinien się udać, aby dowiedzieć się więcej. Czyż to nie proste? To czy ten klient dokona zakupu, czy nie to już inna historia, lecz prawdopodobieństwo, że kliknie link i odwiedzi Twoją stroną jest bardzo duże.

Zapraszamy do skorzystania z usług LajkiFB.pl  w celu promocji swojego Fanpage. W naszej ofercie możecie państwo znaleźć usługi takie jak Polubienia strony na FB, Lajki na FB, Lajki komentarza na FB oraz wiele więcej.

[products limit=”3″ columns=”3″ best_selling=”true” ]


Dodaj komentarz